مدرسه دانشجویی اهل بیت نبوت

آشنایی با روشهای تدبر در قرآن، ختم مفهومی کل قرآن، مبانی و مهارتهای خانواده قرآنی، تربیت نسل توحیدی، تدوین نظام جامع تعلیم و تربیت، تربیت مربیان و معلمان

مدرسه دانشجویی اهل بیت نبوت

آشنایی با روشهای تدبر در قرآن، ختم مفهومی کل قرآن، مبانی و مهارتهای خانواده قرآنی، تربیت نسل توحیدی، تدوین نظام جامع تعلیم و تربیت، تربیت مربیان و معلمان

به اطلاع می‌رساند، ترم پاییز مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام (واحد خانواده) از تاریخ شنبه 6 مهرماه به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

زمان ارائه کلاس مقدمات تدبر در قرآن

در این ترم نیز درس «مقدمات تدبر در قرآن» با رویکرد خانواده، در کنار درس «مبانی و روش‌های تربیت در هفت سال اول» ارائه خواهد شد. این درس در ترم پاییز در دو نوبت ارائه شده است تا به امید خداوند بتوانیم در خدمت جمع بیشتری از علاقمندان باشیم. بر این اساس زمان ارائه مقدمات تدبر در قرآن در این ترم به شرح ذیل خواهد بود:

نوبت اول: شنبه‌ها ساعت 15 الی 18 (تربیت در هفت سال اول: ساعت 13 الی 15)

نوبت دوم (ویژه خواهران): یکشنبه‌ها ساعت 10 الی 12 (تربیت در هفت سال اول: ساعت 8:15 الی 10)

نحوه ثبت نام

برای ثبت نام در کلاس مقدمات تدبر در قرآن و شرکت در دوره جدید مدرسه اهل بیت نبوت، شرکت در آزمون ورودی حکم ثبت نام را دارد. برای شرکت در آزمون ورودی علاقمندان می‌بایست در یکی از روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، شنبه و یکشنبه (26، 27، 30 و 31 شهریورماه) در زمان ساعات اداری به مدرسه اهل بیت نبوت مراجعه نمایند.

محتوای آزمون ورودی و نحوه دریافت آن

آزمون ورودی از دو بخش تشکیل شده است:

1- جزوه آزمون شامل مباحثی در خصوص قرآن و تفکر تدوین شده از مجموعه آثار مدرسه قرآن. (این جزوه را می‌توانید از طریق آدرس http://bayanbox.ir/id/6497068325911745578 دانلود نمایید.)

2- فصل اول از کتاب «تربیت دینی کودک و نوجوان» نوشته سرکار خانم ادیب (برای تهیه این کتاب می‌توانید به مدرسه قرآن و یا مدرسه اهل بیت نبوت مراجعه نمایید.)

زمان و نحوه اعلام نتایج

اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان در تاریخ چهارشنبه 3 مهرماه از طریق سایت اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضمنا افراد می‌توانند از طریق تماس تلفنی با مدرسه اهل بیت نیز در این خصوص کسب اطلاع نمایند.

چند نکته ضروری

چنانکه پیشتر نیز بیان شد، دروس مدرسه اهل بیت نبوت به صورت انتخاب واحدی (سیال) ارائه می‌شود. بر این اساس توجه به چند نکته لازم و ضروری است:

1- دروس ترم‌های بالاتر در زمانی به غیر از روز شنبه و یکشنبه ارائه خواهد شد، بنابراین لازم است که افراد نسبت به این موضوع برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و فرصت مناسب را در نظر بگیرند.

2- برخی از دروس ترم‌های بالاتر در این ترم ارائه می‌شوند، بنابراین افراد می‌توانند با توجه به جدول دروس و رعایت پیش‌نیازی اقدام به انتخاب این دروس نمایند. (برای این منظور می‌بایست به دفتر مدرسه مراجعه نمایید.)

3- جدول کلاس‌های این ترم و همچنین برنامه آموزشی مدرسه اهل بیت نبوت علیهم السلام را می‌توانید از دفتر مدرسه تهیه نموده و یا در بخش‌های دیگر سایت مشاهده نمایید.

۹۲/۰۶/۱۷